مقالات

صنعت نوین غذا امروزه در دست کیست؟

Who owns the new food industry today

بحث داغ صنعت نوین غذا صحبت امروزه در بیشتر محافل بین المللی است ، وقتی از این عبارت بخصوص صنعت در مکالمات استفاده میشود یعنی یک زنجیر طول و دراز که پایانی ندارد ، واقعیت امر این است که صنعت فقط یک منبع درآمد یا کسب و کار نیست صحبت فقط به مبحث هایی مثل گردش مالی جهان هم خلاصه نمی شود ، داستان کمی پیچیده تر از این صحبت ها است در واقع باید گفت صنعت همه چیز است ! اگر جسارت بیان این جلمه را به میان آوردیم علت آن این است که صنعت همه چیز است و این خود واقعیت این جهان است . بهتر در این خصوص با شفافیت بیشتر و کامل تری با هم صحبت کنیم و به زمان نیاکانمان باز گردیم ، ابتدا به ساکن زندگی غار نشینی و عصر شکار حاکم بود بر جهان و صنعت دست اکوسیستم این جهان ما و کره زمین بود !

یعنی چی خب پس باید اولین صنعت گر زمین را به شما معرفی کنم و آن کسی نیست جز اکوسیستم ! بله درست شنیدید زمین بزرگترین تاجر و قدرتمند ترین صنعت گر جهان است شاید کسی این امر را باور نکند ولی باید این اعتراف را قبول کنید که هنوز هم این مقام رابرای خود حفظ کرده است . انسان تنها در عصر صنعتی بود که توانستند وارد این بازار شوند و بخود و جهان رنگ و بوی تازه ای ببخشد که به مرور زمان باعث تغییرات زیادی شدند که هم در بخش های مثبت و متاسفانه در بخش های منفی نیز ورود پیدا کردند ، خب حالا که بهتر با معنی صنعت گران به خوبی آشنا شدیم بهتر است راجب غذا نیز بهتر و بیشتر اطلاعات کسب کنیم .

 

صنعت نوین غذا

بنظر شما غذا واقعا چیست ؟

شما به هر آنچه که قابل خوردن باشد غذا می گویید؟

خب در طبیعت و جهان هستی کمی این موضوع متفاوت است مثلا درخت با نور خورشید ، خاک و آب است که تامین انرژی میکند و به رشد و زندگی خود ادامه میدهد ، پس از این رو دید باز تر و کلی تری از معانی غذا و صنعت را با هم به دست آوردیم . حالا بهتر است بدانیم این صنعت نوین غذا در دست کیست در دست صنعت داران باید بگویم که نیست ! بله درست شنیده ای این صنعت در دستان خلاقان و عاشقان غذا است ، شاید با تعجب به این موضوع نگاه کنید ولی باید بگویم که اگر صنعت غذا وجود دارد این به لطف کسانی است که از خلاقیت پخت و پز بالایی برخوردار هستند و این عشق به خلق نو آوری هایی همچون فینگر فود ها در زمینه غذایی شده است و باید گفت که دومین شریک این صنعت نوین غذا کسی نیست جز طبیعت بله درست به لطف همین طبیعت سر سبز است که ما این همه نوع آوری و پیشرفت در غذا و پخت و پز را تجربه کرده ایم و اگر این همه مواد اولیه در اختیارمان نداشتیم بدون شک خبری از نوآوری و خلق ایده های جدید هم نداشتیم به همین واسته است که الان شما میتوانید مزه لذیذ یک نان رنگی همبرگر را بچشید و از آن لذت ببرید خب پس به خوبی متوجه شدیم که صنعت نوین غذا اگر وجود دارد همه به لطف این طبیعت پهناور است که به بزرگی و محبت پروردگارمان آفریده شده است .

 

علت اصلی محبوبیت غذا های امروزی در چیست ؟

ما در دنیایی زندگی می کنیم که از ابتدا بر یک اصل استوار بود و آن را همه ما به خوبی میشناسیم و همه ما به نوعی با آن در ارتباط تنگاتنگی بوده ایم ، بله درست است این آشنای نزدیک چیزی نیست جز اصل تغییر بله ، همان طور که دنیا در تمام طول تاریخ زندگانی خود دست خوش تغییر بوده است این موضوع بر انسان ها نیز حکم فرما بوده و مسئله اصلی این است که نمی شود جلوی این تغییرات را گرفت پس بهتر است با هم هماهنگ باشیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن به موفقیت های خود اضافی کنیم ، باید بگوییم که دلیلی پنهان در پس این همه تنوع غذایی وجود دارد که کمتر کسی به آن به وضوح اشاره داشته است و آن امری نیست جز یکنواخت سازی انسان ، اشتباه نکنید این امر برای فقط خوردن غذا نیست شما اگر از یک زندگی بیلیونی هم بهر ببرید بعد از فقط یک سال با احساس یک نواختی رو به رو هستید !

دقیقا این صحبت من با موضوع بحث امروز مان در هم تنیده شده است و نمی شود از آن چشم پوشی کرد پس بهتر است با هم صادق باشیم و بهتر از این امر خود را آگاه بسازیم ، از این رو بود که انسان ها دائما در پی کشف ، خلق ، نوآوری و پیدایش غذا های متنوع ای همچون سینی مزه بوده اند باید به خوبی متوجه شده باشید این امر آن قدر مهم است که نبض و شریان یک بیزینس فقط محسوب نمی شود بلکه قلب و مغز یک بیزینس است ، انسان ها از یک نواختی بشدت گریزان هستند همین امر یک تهدید و یک عامل اصلی پیشرفت برای هر کسب و کاری محسوب میشود این به خود ما بستگی دارد تا دیگران ، ما خودمان هستیم که انتخاب میکنید کجای بازی صنعت نوین غذا ایستادگی کنیم بجنگیم خلاق باشیم تصلیم شویم و تکرار را تکرار کنم پس همه چیز به ما و بزرگ ترین راز پنهان در این دنیا بستگی دارد !

 

غذاهای محبوب جهان

رقابت سخت بین تولید خلاقیت یا شکست در غذا از کجا شروع شد ؟

دنیای ما بسیار پهناور است و پر از نعمت و منابع طبیعی ، انسان شاید به بزرگی این جهان نباشد ولی از آن چیز هایی به ارث برده اخلاق هایی که کمتر کسی به آن ها تفکر بخشید و بر جوهر قلم خود آورده است ! به خوبی می توانیم این امر را بررسی کنیم چطور ؟

بسیار ساده است ما به کم قانع هستیم آیا ؟

بله جواب شما همانی است که جواب بشریت در پشت آن ایستادگی می کند قطعا که نه ، چرا باید به کم قانع باشد این حق همه ما است که تا بی انتها در خواست کنیم ، خب من حرف دل تان را بیان میکنم و بهتر شما را با این ارث زمینی مان آشنا میکنم ، همه ما به خوبی دیده ایم که اصولا به کم قانع نیستیم یک سوال دارم از شما آیا اقیانوس ها ، جنگل ها حتی بیابان ها به کم قانع میشوند ؟

جواب مشخصا خیر است چرا ، به همان علت که ما هم از این ارث بر خورداریم و مثل طبیعت جهان هستی ما نیز همیشه در حال زیاده خواهی های خود هستیم ، سالانه اگر دخالت انسان ها نبود تمامی این جلوه های زیبای طبیعی به سرعت در حال رشد و پهناوری می بودن از این رو است که ما نیز از این حس مستثنا نیستیم و باید بگویم از این رو بود که ما غذا های مثل شات ماست و اسفناج را ساختیم خب تا به حال از این دیدگاه به غذا نگاه کرده بودین ؟

 

غذا های امروزه جهان آیا محبوب است ؟

یکی از بزرگ ترین استرس های این روزهای کسب و کار های صنایع تولیدات غذایی رضایت مشتری است اگر این رضایت به دست نیاید باید خداحافظی خود را به بیان بیاوریم پس بهتر است که با دقت بیشتری به این امر توجه کامل را داشته باشید . آزمون و خطاهای زیادی را تا به حال تاریخ صنعت نوین غذا به خود دیده است و پس از این همه تغییرات بوده است که به دست پخت های مختلی همچون طرز تهیه کرپ رول سوخاری رسیده است .

با این همه تنوع و نیاز به یک حس بهتر چکار باید کرد ؟

این یک امری طبیعی است که نیاز های ما با چند بار گشت و گذار برای به دست آوردن یک حس عالی غذا به دست نیاید این یک امری طبیعی است چرا که شاید شما هم بخواهید به یک مسافرت بروید شاید بعد از چند مرتبه رفتن به مقصد مد نظر بلاخره به هدف خودتان خواهید رسید و به بهترین شکل از سفر خود لذت میبرید . امروزه بیشتر نیاز های ما با یک سرچ در اینترنت و یا یک تماس برطرف خواهد شد ولی در یامیران می توانید به راحتی و خیلی ساده از زندگی با ما یک طعم جدید غذا لذت ببرید ، البته تعجب نکنید یامیران فقط یک سایت عادی برای سفارش آنلاین نیست بلکه تمامی مراسم های مختلف شما را نیز به بهترین شکل ممکن برآورده می کند و برای شما یک میزبانی خاطره انگیز را رقم میزند ، شما با راهنمای خرید سایت یامیران می توانید در کمتر از یک دقیقه خیال خود را برای داشتن یک جشن تمام کمال راحت کنید.

 

راهنمای خرید از سایت یامیران

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =