مقالات

چرا تنوع در پخت و پز بی‌پایان است

چرا تنوع در پخت و پز بی‌پایان است

 

تنوع در پخت‌ و پز در سرتاسر دنیا قابل‌مشاهده است و همه ملت‌ها از تنوع غذایی مختلفی بهره‌مند هستند و در این میان فینگرفود یا همان لقمه‌های کوچک غذایی نیز از این تنوع برخوردار بود است و در صنعت غذایی و مهمانی‌هایمان نقش بزرگی را ایفا می‌کند . برای درک بهتر از این موضوع ابتدا باید به قاره‌های این زمین پهناور سری بزنیم و جواب خود را از آن جویا شویم از این رو با توجه به تغییرات مختلف آب و هوای در قاره‌های مختلف جهان باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که همین تغییر جوی آب و هوا باعث به وجود آمدن غذاهای مختلف در سرتاسر جهان نیز شده است و از این رو تنوع در پخت و پز به‌سادگی قابل رویت است. تا به اینجا ما با این مقوله آشنا شدیم و متوجه این موضوع نیز گشتیم که علت اصلی به وجود آمدن این‌همه تنوع در غذا از کجا نشأت می‌گیرد برای درک بهتر از این موضوع با ما همراه باشید.

 

 

تاریخچه اصلی تنوع غذا از کجا شروع شد

 

 

تاریخچه اصلی تنوع غذا از کجا شروع شد

انسان‌های نخستین در جهان هستی از دو منبع غذای اصلی که امروزه هم همچنان ادامه دارد بهره‌مند می‌شدند
یک منابع غذای گوشتی
دو منابع غذای گیاهی
در اولین روزه‌ها تکامل انسان، انسان ها در ابتدا از شکار و تهیه گوشت حیوانات و یا شکار آبزیا بی‌اطلاع بود ازاین‌رو برای تأمین مواد غذای خود از گیاهان مختلف بهره می‌برد، آغاز رژیم گوشت‌خواری انسان بر خلاف یک سری از داستان‌ها ایکه آن را به شروع کشف آتش نسبت داده‌اند باید بگویم که این داستان حقیقت ندارد زیرا انسان اولیه و نخست در ابتدا گوشت خام را می‌خوردند و اولین ملاقات آن‌ها با این منبع غذای برای حفظ جان خودشان بود که به وجود آمد پس از آن که آن حیوانات وحشی را برای حفظ جان خودشان می‌کشتند گوشت آن را خام‌خام می‌خوردند و پس از کشف آتش بود که به این نتیجه رسیدند تا گوشت را پخته شده میل کنند و از اینجا بود که اولین تنوع در پخت و پز به زندگی ما ورد پیدا کرد. به‌این‌ترتیب بود که انسان‌ها یک غذای مقوی خوراک ماهیچه‌ها را برای خود که همان گوشت بوده است را پیدا کردند.

 

پیدایش گیاه‌خواری

 

 

 

پیدایش گیاه‌خواری

 

همان‌طور که پیش‌تر هم به این موضوع اشاره داشتیم انسان‌ها در اوایل پیدایش زندگی خود کاملاً گیاه‌خوار بودند و به‌مرور زمان غذای گوشتی را در رژیم غذای خود نیز جای دادند و رفته رفته ما به آن‌همه تنوع در پخت و پز رسیدیم انسان‌های نخستین اولین منابع غذایی خود را از گیاهان و میوه‌ها به دست می‌آوردند و هم اکنون به غذاهای گیاهی و طرز تهیه یک سالاد میوه خوشمزه و منحصربه ‌فرد به‌سادگی دست پیدا کرده ایم. انسان‌ها به‌خاطر همین تنوع‌طلبی در غذا خوردن و خوراک خود بوده است که تا این اندازه توانستند در زمینه غذاها مختلف موفق باشند و به این‌همه از تنوع‌های گوناگون غذایی دسترسی پیدا کنند.

 

نقش غذا در مجالس

 

 

 

نقش غذا در مجالس

 

یکی از مهم‌ترین علت‌های پیدایش این‌همه تنوع غذایی در دنیا از این‌سو شکل گرفت که همه انسان‌ها دوست داشتند هنر آشپزی خود را به نمایش بگذارند و این مورد آن‌قدر شکل جدی به خود گرفته است که هم اکنون برای آن مسابقه آشپزی نیز تدارک می‌بینند، شاید در نگاه اول این موضوع برای همه فقط جنب سیر شدن و حفظ بقا را از غذا داشته باشد اما برای خیلی از انسان‌ها آن‌قدر موردتوجه قرار گرفته است که حتی کتاب‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون مثل بایدها و نبایدهای پذیرایی مجالس را نیز به چاپ رسانده‌اند، از این رو به‌سادگی می‌توان متوجه این موضوع باشیم که در تمامی فرهنگ‌های مختلف دنیا پذیرایی و برگزاری مجالس یک امر بسیار مهم تلقی شده است.

 

 

ویژگی غذاهای محبوب در مجالس

 

 

ویژگی غذاهای محبوب در مجالس

 

غذا برای همه انسان‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کند بخصوص که ما بخواهیم برای پذیرایی از مهمان‌هایمان از آن استفاده کنیم از این رو باید گفت در تمام دنیا از غذا‌هایی مختلفی استفاده شده است تا تمامی مهمانان را راضی کنیم و یک مجلس باشکوه را به وجود بیاوریم. وقتی در باره مهمانی صحبت می‌کنیم و برای تمام طول زمان مهمانی و مجلس خود در نظر داریم تا یک شب عالی را رقم بزنیم باید یک منو کامل که شامل پیش‌غذا، غذای اصلی، سالاد، نوشیدنی و در آخر یک دسر عالی را همه و همه با یک هماهنگی عالی در کنار هم چیده و تهیه شوند، شما می‌توانید برای داشتن یک مهمانی ویژه 10 نوع غذا برای پذیرایی از مهمانان را در لیست منو خود قرار بدهید و از بین تمامی آن‌ها با توجه به رنج سنی مهمانان خود تعدادی را انتخاب کنید.

 

 

حضور پررنگ غذا در روزهای خاص سال

 

 

حضور پررنگ غذا در روزهای خاص سال

از آن جا که همه ما انسان‌ها در سراسر سال به‌خاطر مناسبت‌های مختلف مهمانی می‌دهیم و عزیزانمان را گرد هم جمع می‌کنیم و این مناسبت از یک جشن تولد تا تزیین میز ولنتاین با خوراکی‌های متنوع می‌تواند متفاوت باشد و ما به‌سادگی می‌توانیم با یک تم مهمانی عالی و یک دیزان مناسب همه مهمانان را شگفت‌زده کنیم شما به‌سادگی می‌تواند با یامیران تمامی نیازهای خود را برای یک میزبانی بی‌نظیر فقط با یک تماس به دست بیاورید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سیزده =