مقالات

تاریخچه پیدایش سس و معرفی انواع سس ها

تاریخچه سس ها

در دنیا همه غذاهای فست فودی را با سس های لذیذ مصرف می کنند و نمی توان این موضوع را از بحث غذا های فست فودی بدور دانست با یامیران همراه باشید تا به طور اختصاصی به بحث آشنایی با انواع سس ها و هرآنچه که به آن ها مربوط است بپردازیم .

تاریخچه سس ها

یکی از مهم ترین دغدغه های اولیه همه انسان های اولیه بحث تامین غذای روز مره خود بوده است اما رفته رفته این موضوع بهتر و بهتر برطرف شد و توانستند تا بهتر و راحت تر با این موضع کنار بی آیند و کار به جای رسید که رفته رفته چالش پیدا کردن و تامین غذا جای خود را به طعم دهنده ها و چاشنی های غذایی دادند و رفته رفته تمام این نیاز ها مورد بررسی قرار گرفت تا اینکه رنگ و بوی فست فود را در 2022 تا به این اندازه دست خوش تغییر کرده است ، دلیل اصلی این همه تغییرات و دغدغه های جدی در مصرف مواد غذایی در اصل طعم مواد غذایی هستند و این نکته برای همه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا همه نیاز دارند تا از یک غذای لذیذ نهایت لذت را ببرند از این رو بود که نسل جدید از چاشنی ها و ادویه های غذایی به اسم سس ها به وجود آمدند .

انواع سس ها در دنیا

انواع سس ها در دنیا

انواع سس ها در سرتاسر جهان به رسمیت شناخته می شود و می توان گفت که به همان اندازه که تنوع غذای در سرتاسر دنیا به شکل چشم گیری متنوع است از این رو باید به این نکته هم اشاره کافی را داشت که تمام کشور ها و در کل همه قاره های از آمریکا ، اروپا ، آفریقا ، آسیا و استراریه همه و همه از تنوع خیلی زیادی در بحث سس ها بر خوردار هستند از این رو ما به تعداد مختصری از این قبیل سس ها می پردازیم :
سس بشامل
سس ولوته سس
سس هالندیز اسس
سس اسپانیول
سس بادام
سس قارچ
سس آفریقایی
سس شکلات
سس تنوری و…

 

علت محبوبیت سس ها علت محبوبیت سس ها

 

علت محبوبیت سس ها

علت اصلی سس ها بیش از هرچیزی رابطه ای تنگاتنگ با خود غذا دارد یعنی هرچه در بین مردم این فرهنگ غذای بیشتر جا بی افتد نیاز مردم به مصرف سس با آن غذا نیز 100% متغیر خواهد بود به عنوان مثال مصرف سس ها یا فینگرفود یک امری است که به طور کامل جا افتاده است و همه مردم دنیا در هر نقطه از این جهان نیاز خود را به سس ها همراه با غذا هایی مثل راتای ژامبون جذاب و خوشمزه را به خوبی درک می کنند از این رو است که همه غذا ها تقریبا جایگاه خود را در بین مردم به درستی درک کرده اند و ما همگی می توانید از استفاده آن ها لذت ببریم.

 

 

پایه اصلی طعم سس ها

 

 

پایه اصلی طعم سس ها 

پایه اصلی سس ها می تواند مختلف باشد از آنجا که ذائقه مردم متفاوت است سس ها نیز خود را با این موضوع به راحتی وقف داده اند و انواع طعم پایه خود را به خوبی حفظ کرده اند تا ما با لذت خیلی بیشتری از یک سینی فینگرفود لذیذ لذت ببریم .

بیشترین مصرف سس ها در چه نوع غذایی است ؟

از آنجا که صنعت غذا در جهان دائما در حال تغیییر است و روز به روز به رشد خود افزوده می کند این سوال برای شما هم شاید به وجود آمده باشد که صنعت نوین غذا امروزه در دست کیست؟
با داشتن این اطلاعات خیلی بهتر متوجه این موضوع خواهیم شد که بیشترین مصرف سس در چه غذایی خواهد بود . اما بطور خلاصه اگر بخواهیم به این موضوع بپردازیم، که مصرف سس ها کاملا سلیقه ای بوده است و ممکن است که فرد با فرد مختلف باشد اما غذا های فست فودی مثل فینگرفود کرانچ مرغ و اسفناج خوشمزه شما نمی توانید انتظار داشته باشید بدون سس سرو شود و نکته مهم دیگر در این خصوص این است که سس ها معمولا به همراه سالاد ها بهترین چاشنی غذایی برای ما هستند .

 

سس های محبوب در ایران

سس ها در کل از تنوع غذایی بالایی برخوردار هستند و به صورت متداوم هم در حال تغییرات مختلفی می باشند از این رو در کشور ما ایران هم سس های مختلفی به رسمیت و محبوبیت زیادی رسیده اند ولی در کل پایه سس های محبوب در ایران بر پایه این سه دسته سس های کچاپ یا سس گوجه ، سس های مایونز و سس های خردلی هستند ، شرکت های مختلفی با کمی تغییرات اولیه در پایه همین سه خانواده کلی به ترکیبات مختلفی مثل : سس سیر ، ماست ، هزارجزیره ، چیلی و… دسترسی پیدا کردند و در بین همه طرفداران خاص به خودشان را نیز دارند اما همان طور که شما نیز به خوبی می دانید برای برگزاری مراسمی شیک و خاطره ‌انگیز حتما باید از یک سری سس مناسب با لیست غذای خود نیز داشته باشید تا به بهترین شکل ممکن از عزیزان تان پذیرایی کنید .

چرا باید به اهمیت سس ها توجه کافی داشته باشیم ؟

سس ها بخاطر اینکه می تواند یک چاشنی خیلی عالی برای ما در غذا ها به حساب بیایند از آن ها به خوبی می توانید در این روند تولید غذای خود استفاده کنید از این رو باید به خوبی این نکته را درک کنید تا همراه با سینی مزه فینگرفود خود از یک سس عالی حتما استفاده کنید .
امیدواریم تا به اینجای مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما عریزیان گذاشته باشیم شما با یامیران می توانید انواع خرید سینی مزه را تجربه کنید و با سس های مخصوص و ویژه یامیران یک جشن تمام عیار را برای خود و عزیزانتان به ارمغان بیاورید ، حتما در کامنت ها نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ؛ که سس محبوب شما چیست ؟ و آیا شما دستور تهیه سس خاصی را می دانید؟ خوشحال می شویم که با ما و همه یامیرانی ها به اشتراک بگذارید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =