مقالات

اهمیت دیزاین در مهمانی

اهمیت دیزاین مهمانی

دیزاین مهمانی یکی از اصلی ترین رکن های و مهم ترین چالش هر میزبان به حساب می آید ما در یامیران قصد داریم به شما کمک کنیم تا در این خصوص به یک متخصص تمام و کمال تبدیل شوید ما در این مقاله از انتخاب غذای اصلی مهمانی شما تا حتی برنامه ریزی تمامی مراحل مهمانی شما در کنارتان خواهیم بود تا یک مجلس مهمانی بینظیر را تجربه کنید .

 

 

 

دیزاین مهمانی

 

 

 

چه شد که دیزاین و تم در مهمانی ها خیلی مورد توجه قرار گرفت ؟

 

اهمیت دیزاین مهمانی ها از آنجایی شکل گرفت که انسان ها در ذات وجودی خود نیازمند شدید به تعریف و تمجید هستند از این رو برای به دست آوردن این حس بود که برای اولین بار ما به این فکر افتادیم تا در مهمانی و مجالس خود به صورت یک ستاره دنبال دار به چشم بخوریم و توجه همه را جلب کنیم از این رو رفته رفته این حس در همه نقاط دنیا بزرگ و بزرگ تر شد تا به امروز که برای خود به یکی از مهم ترین اصل های شروع یک مهمانی تبدیل شده است .

 

نکات قابل توجه در مهمانی ها :

 

اگر شما هم به دنبال باید ها و نباید های پذیرایی مجالس خود هستید تا یک شب بینظیر را رقم بزنید و هنوز به نتایج دلخواه خود نزدیک نشده اید ما یک ترفند جالب را برای شما داریم ، به دید عادی یک مهمانی فقط یک مهمانی است اما تا زمانی که شما خودتان میزبان نشوید نمی توانید به درستی این موضوع را با جان و دل درک کنید . از این رو برای کمک به شما عزیزان ما برای شما یک ترفند آماده کرده ایم که شما را راحت تر به ایده آل تان برساند .

 

 

بهترین طرفند یک میزبان حرفه ای  چیست ؟

 

 

بهترین ترفند یک میزبان حرفه ای چیست ؟

 

قبل از توضیح راجع به ترفند یک میزبان حرفه ای باید به شما بگوییم که برای دقایقی فکر دیزاین مهمانی خود را فراموش کنید و دقت کافی را روی موضوع خیلی مهم تر بگذارید ، نکته دیگری هم که باید فعلا برای آن وقت نگذارید این است که نیازی نیست کل روز خود را برای 10 نوع غذا برای پذیرایی از مهمانان خود صرف کنید ما نیاز به شفاف سازی بیشتری داریم تا بهتر بتوانیم به هدف خود نزدیک و نزدیکتر شویم .

1- یک کاغذ و قلم آماده کنید و رنج سنی مهمانان را یاداشت کنید .

2- مناسبت مهمانی خود را بررسی کنید و مطمئن باشید که عنوان درستی انتخاب کرده اید .

3- ساعت شروع و پایان مهمانی را بررسی کنید .

4- برای حفظ سلامتی بیشتر مهمانان در منوی مهمانی خود از پیش غذا تا دسر را همه و همه باید بر اساس سلامتی جسمی مهمانان در نظر گرفته شود و این نکته را فراموش نکنید که رعایت نکردن این امر باعث می شود تا خیلی از غذا های شما حتی استفاده نشود .

5- برای انتخاب نوشیدنی ها عجله نکنید و اول غذا های اصلی خود را انتخاب کنید.

 

 

 

شکلات دست ساز هم جذاب هم خوشمزه

 

 

6- اگر تعداد قابل توجهی از مهمانان شما را کودکان و نوجوانان تشکیل میدهند حتما برای جلب رضایت آن ها از تنقلات استفاده کنید و یا خود تان یک شکلات دست ساز هم جذاب هم خوشمزه را برایشان تدارک ببینید .

7- از چند روز قبل مهمانان را دعوت کنید تا حتما همه بتوانند وقت خود را برای شما خالی کنند و در مهمانی شما را همراهی کنند.

 

 

10 سالاد جذاب برای میز اردور تولد

 

 

8- دقت کنید اگر مهمانی شما به مناسبت تولد است معمولا تایم کمتری صرف می شود تایم مهمانی کوتاه تر خواهد بود و از غذا های سنگین در بیشتر مواقع جلو گیری می کنند اما در این شرایط حتما برای پذیرایی از مهمانان خود 10 سالاد جذاب برای میز اردور تولد در نظر داشته باشین با این امر هم برای مهمانان گیاه خوار خود یک منو ارزشمند در نظر گرفته اید و هم از نظر تنوع و سرو غذای سبک و خوش مزه بهره مند شده اید شما حتی می توانید با درست کردن یک سالاد سزار خوش مزه عالی باز مهمانان خود را شگفت زده کنید به یاد داشته باشید رعایت کردن همین نکات کوچک است که کم کم مهمانی شما را به یک شب به یاد ماندنی تبدیل می کند .

شما برای شروع یک مهمانی بینظر بیش از دیزاین مهمانی خود باید به نکات ذکر شده دقت کنید هدف اصلی ما فقط زیبایی و کامل بودن در مهمانی نیست ما دوست داریم از کوچکترین فرد در مهمانی تا بزرگترین فرد همه و همه راضی باشند و یک جشن و دورهمی عالی را در خاطرشان حک کنیم .

 

آیا میدانستین تم مهمانی شما باید با منو غذای شما هماهنگ باشد ؟

 

معمولا درست کردن منوی غذایی برای مهمانی ها و انتخاب یک تم مناسب از نظر افراد کاملا از هم جدا بوده است و به یک دیگر ارتباطی پیدا نمی کند اما باید این نکته را به شما تذکر دهیم تا به بهترین شکل ممکن همه چیز را با هم و در کنار هم هماهنگ کنید .
رنگ بندی تم در مهمانی باید با نوع غذای مهمانی شما سازگار باشد چرا؟ فرض کنید شما خیلی تدارک دیده اید و و منو مفصلی هم انتخاب کرده اید در این خصوص باید بیش از هر رنگی از رنگ های زرد و قرمز استفاده کنید چون باعث افزایش اشتها برای مهمانان شما می شود در غیر این صورت شما در آخر مهمانی با کلی غذای مصرف نشده مواجه خواهید شد .

 

تا به حال از زاویه جدیدی به رنگ سفید دقت داشته اید ؟

 

این رنگ باعث می شود که موادی که با این رنگ آماده شده اند مثل برنج ، پاپ کورن و بستنی وانیلی و… ما بخاطر رنگ سفید شان نسبت به خوردن آن ها حساس نیستیم و به راحتی خوردن آن ها را قبول می کنیم پس اگر هوشمندان از این رنگ در تم رنگ غذا های خود انتخاب درستی داشته باشید می توانید تاثیر آن را ببینید .
حتما در مقاله ای به صورت کاملا تخصصی به این موضوع خواهیم پرداخت و ما سعی داشتیم تا مفهوم اهمیت این موضوع را به خوبی با شما به اشتراک بگذاریم و از این موضوع حتما برای  مهمانی خود بهره مند شوید .

 

 

چرا انتخاب غذا در مجالس تا این اندازه اهمیت دارد ؟

 

 

 

چرا انتخاب غذا در مجالس تا این اندازه اهمیت دارد ؟

 

در بسیار از مهمانی ها ما به عنوان مهمان با این چنین صحنه هایی مواجه شده ایم که معمولا یا غذا ها به صورت همراه با نان سرو شده یا فست فود و در بعضی از موارد هم از غذا های سنتی همراه با برنج استفاده شده است به دید میزبانان شاید هیچ اشکالی نداشته باشه و به قولی حتی بهترین میزبانی را به عمل آورده باشند اما این نکته را فراموش نکنید زمانی که مهمانی شما به سمت ساعات پایانی شب برگزار می شود تا جای ممکن باید از غذا های سنگین و سخت هضم دوری کنید و این نکته را فراموش نکنید که حتما در منوی غذایی خود از بورک سبزیجات مخصوص گیاهخواران یا غذا های مشابه گیاه خواران نیز استفاده کنید برای یک شب به یاد ماندنی ما نکات زیادی را باید مورد بررسی قرار دهیم و نمی توانید فقط همه دقت خود را بر روی دیزاین مهمانی معطوف کنیم .

 

اهمیت زمان بندی و تم مهمانی

 

مهمانی شما یا مجلس جشن تان به هر دلیلی که برگزار می شود قطعا زمان بندی های مختلفی هم در پس خود خواهد داشت به عنوان مثال زمانی که شما مهمانان خود را برای جشن فارغ تحصیلی تا به صرف عصرانه دعوت کرده اید نیازی ندارد تا غذا های مفصلی را تهیه ببنید و حتی می توانید با یک پک پذیرایی لاکچری خیلی خیلی بهتر نظر مهمانان خود را جلب کنید از آن گذشته شاید مهمان شما در آن زمان اشتهای کافی را نداشته باشند و یا به دلیل رژیم درمانی خود نتواند پذیرایی تهیه شده شما را میل کنید با این کار او می تواند این پک عالی را برای یکی از اعضای خانواده خود ببرد پس حتما نسبت به زمان بندی مهمانی خود دقت کافی داشته باشد .

 

5 رکن اصلی یک میزبان بینظیر چیست ؟

 

1- حتما زمان مناسبی را متناسب با نوع مهمانی خود انتخاب کنید (اگر قرار است مهمانی شما بیش از 3 ساعت به طول بیانجامد آن را از ساعت 10 شب روز دوشنبه شروع نکنید ، هم ساعت پایان مهمانی شما دیر وقت می شود و هم در اوایل هفته معمولا زمان مناسبی برای گرفتن مهمانی برای همه محسوب نمی شود )

2- تم مهمانی خود را با عنوان مهمانی خود تان بسنجید (تزیین میز ولنتاین با خوراکی های متنوع برای روز ولنتاین زیباست اما برای جشن تولد نمی شود شما با کلی شکلات فقط از مهمانان خود پذیرایی کنید )

3- سعی کنید دقت کافی به رنج سنی ، شغل ، فعالیت بدنی مهمانان خود داشته باشید شما باید این نکته را بدانید که هرچه با ذکاوت بیشتر منوی غذایی خود را تهیه کنید بیشتر و بهتر می توانید رضایت همه مهمانان را جلب کنید من به شخصه اگر قرار باشد از مهمانان ورزشکار خودم پذیرایی کنم حتما در منو غذایی مهمانی ام غذای مقوی خوراک ماهیچه را حتما لحاظ می کنم .

4- محیط خانه و یا محل برگزاری جشن خود را گرم و صمیمی کنید (استفاده از موزیک مناسب ، نور پردازی درست ، منویی هوشمندانه و یک مرحله فان و جذاب در طول مهمانی می تواند کلید موفقیت شما در این مرحله از مهمانی به حساب بی آید )

5- با حساسیت بیشتری منو مهمانی خود را ببندید این که همه دقت خود را برای تم مهمانی و یک منوی عادی مصرف کنید زیان آفرین است بجای این امر سعی کنید تا طرز تهیه سینی مزه برای تولد و یا جشن های مختلف خود را هم یاد بگیرید تا بتوانید برای افرادی که اشتهای کمی دارند و نمی توانند زیاد غذا میل کنند هم راه حلی داشته باشین و جدای این موضوع از اصراف شدن مواد غذایی هم جلو گیری کنید .

تا به اینجا ما سعی کردیم هر آنچه که برای  مهمانی خود ممکن است نیاز باشد بدانید را در اختیارتان قرار دهیم و امیدواریم توانسته باشیم تا برای یک مهمانی بی نظیر شما را آماده ساخته باشیم ، شما می توانید با کمک گرفتن از یامیران نیز دیزاین مهمانی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و با سفارش سینی مزه خود را از پخت و پز مکرر معاف کنید ما با تمام توانمان در کنارتان هستیم تا یک همرا همیشگی برای برگزاری میهمانی های شما عزیزان باشیم ، اگر تجربه ای دارید که می تواند برای همه یامیرانی ها مفید واقع شود حتما در انتهای همین مقاله برای مان در نظر سنجی ها ارسال کنید تا همه با هم از یک مهمانی بی نقص و عالی لذت ببریم .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 9 =